Erasmus+ projekts  "Es redzu! Es varu! Es izdarīšu!"

Redzes invaliditāte ir viena no smagākajām invaliditātes formām. Aptuveni 85% informācijas cilvēks uztver ar redzi. Tiem kuriem šī spēja pilnīgi vai daļēji ir ierobežota, tiek būtiski apgrūtinātas ikdienišķas un pašsaprotamas lietas: pārvietošanas, informācijas ieguve, komunikācija ar apkārtējiem, jauno kontaktu veidošana. Īpaši sāpīgi šie ierobežojumi skar jauniešus, jo ir apgrūtinātas iespējas iekļauties sabiedrībā. Jauniešiem kuri nav saskarušies ar vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem trūkst zināšanu un prasmju par saskarsmi ar cilvēkiem ar redzes grūtībām, jo izpratne veidojas tikai kopīgi darbojoties.

Šo iemeslu dēļ nolēmām pieteikties  projektu konkursā. Realizējot projektu dodot iespēju mūsu biedrības jaun-iešiem pašiem piedalīties visā organizēšanas gaitā un tā pārliecinoties par savām spējām.   Kā papildus stimuls bija piedalīšanās līdzīgā projektā Polijā. Projektā iesaistījām iegūtos sadarbības partnerus no biedrības Kopalnia Inicjatyw Polijā.

Realizējot projektu galvenais mērķis bija dot iespēju vājredzīgiem un neredzīgiem jauniešiem pārliecināties par savām spējām organizēt un vadīt pasākumus.   Vērtīgs ieguvums bija praktiska pieredze darboties kopā ar redzīgiem jauniešiem. Savukārtt vēlējāmies, lai redzīgie jaunieši bez aizspriedumiem darbotos kopā ar jauniešiem kuriem ir redzes problēmas, izprastu viņu vajadzības. To visu veicināja kopīga darbošanās projekta realizēšanas gaitā. Sadarbība ar jauniešiem no citām ES valstīm veidoja pozitīvu saskarsmes pieredzi, nostiprināja svešvalodu zināšanas, paplašināja zināšanas par Polijas un Latvijas  kultūru. Rosināja paplašināt redzesloku, uzdrošināties un meklēt jaunus izaicinājumus.Praktiski:

  • Tika apkopoti un izveidoti ieteikumi neredzīga cilvēka asistentam
  • Notika informatīvās tikšanās ar skolēniem, studentiem, skolotājiem un pasniedzējiem Bulduros un Ogrē.
  • Tika izstrādāts un pārbaudīts drošs maršruts Rīgā un Krakovā braukšanai ar tandēma riteņiem.
  • Projekta noslēdzot  jaunieši bez redzes traucējumiem apguva zināšanas par neredzīgo un vājredzīgo cilvēku asistenta pienākumiem un izmantojot iegūto pieredzi viņiem būs iespējas informēt citus jauniešus, kuri vēlas kļūt par neredzīgo un vājredzīgo cilvēku asistentiem.